Jak stosować

Zobacz krótki film, pokazujący jak możesz stosować olejki eteryczne firmy doTERRA.
>


Jak postępować kiedy mamy już olejek eteryczny?

Sprawdź na skórze, czy nie masz uczulenia na olejek. Jedną kroplę olejku nanieś na skórę w okolicy nadgarstka lub w zgięciu łokcia. Jeśli nie wystąpi reakcja na olejek (świąd, zaczerwienienie),  wówczas  możesz bezpiecznie stosować ten olejek. 

Sposoby używania olejku:

1. Rozpuść olejek w oleju nośnym (olej migdałowy, jojoba, kokosowy, czy oliwa z oliwek) i wcieraj w skórę w miejscu gdzie występuje problem. Olejki eteryczne fantastycznie wchłaniają się, kiedy są nanoszone na podeszwę stopy u nasady palców.

>

.

.
2. Wkrop kilka kropli olejku  do swojego ulubionego kremu.

3. Wkrop olejek do balsamu do ciała i używaj po kąpieli.

.

.
4. Wkrop olejek do swojego szamponu do włosów lub odżywki.

5. Użyj jednej kropli olejku na pastę do zębów znajdującą się na szczoteczce.

6. Wkrop olejek do płynu do płukania jamy ustnej.

7. Ulubiony olejek zabieraj ze sobą na masaż i niech masażysta dodaje go do oleju nośnego, którego używa w czasie masażu.

8. Wcieraj olejek bezpośrednio we włosy po ich umyciu.

9. Wkrop kilka kropli olejku do kieszonkowego inhalatora i często sięgaj po niego.

10. Użyj 10-15 kropli do terapeutycznej kąpieli. Rozpuść olejek w niewielkiej ilości oleju nośnego i dopiero wlej do wanny z wodą o temperaturze nie wyższej niż 40-42 C.

11. Użyj olejek do kąpieli stóp lub rąk jeśli marzną ci ręce i stopy. Potrzebujesz około 10 kropli olejku wcześniej wymieszanego z olejem nośnym.

12. Użyj dyfuzora ultradźwiękowego – wkrop 5-6 kropli olejku do wody znajdującej się w dyfuzorze.

Ostrożnie używaj olejków w bezpośredniej okolicy oka.  Olejki nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego żeby się lepiej wchłaniały należy je rozpuszczać w oleju nośnym (np. olej kokosowy lub inny roślinny). Jeśli olejek dostanie się do oka przemyj je olejem nośnym, mlekiem, ale nie wodą. Następnie udaj się do lekarza.
.

.